chirurgia plastyczna bemedica beauty medica

AZALLURE (toksyna botulinowa typ A) – leczenie bruksizmu

Cena: 1500 PLN

Co to jest Bruksizm?
Bruksizm to mimowolna i nadmierna aktywność mięśni żwaczy. Charakterystyczne dla bruksizmu jest zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu. Aktywność nocna stanowi większy problem, gdyż odbywa się bez kontroli świadomości. Schorzenie dotyczy najczęściej ludzi młodych i szacuje się, że obejmuje około 8-20% populacji. Bruksizm może powodować bóle stawów skroniowo-żuchwowych, ścieranie zębów oraz prowadzić do patologii w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego pod postacią trzasków i przeskakiwania.

Przyczyny bruksizmu?
Przyczyny bruksizmu mogą być różne, zarówno miejscowe, jak i ogólnoustrojowe. Dominującym czynnikiem ogólnoustrojowym jest stres.

Botox – jedną z metod leczenia bruksizmu.
Botoks podawany jest pacjentom szczególnie mocno zgrzytającym zębami po to, aby ograniczyć siłę pracy mięśni policzkowych. Stosowanie botoksu w leczeniu bruksizmu może być traktowane jako metoda wspomagająca przy jednoczesnym stosowaniu szyn relaksacyjnych (przezroczystych nakładek) zakładanych na zęby lub jako metoda samodzielna w przypadku braku akceptacji szyn relaksacyjnych przez pacjenta.

Jak wygląda zabieg przy użyciu Botoxu?
Odpowiednią ilość Azzalure wstrzykuje się w przerosłe mięśnie żwaczy i mięśnie skroniowe.

Jak długo trwa zabieg?
Zabieg trwa kilkanaście minut.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?
Zabieg jest mało inwazyjny i mało bolesny. Po około trzech dniach od podania botoxu zmniejsza się napięcie mięśniowe oraz ustępuje ból.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać procedurę?
Zabieg powtarza się średnio co 6 miesięcy. Na podstawie 6-letnich doświadczeń specjalistów tej dziedziny, po okresie 2 letniego leczenia (stosowania jednocześnie nakładek relaksacyjnych i botoksu) można zaprzestać dalszego leczenia, gdyż po tym czasie zazwyczaj zanika nawyk zgrzytania zębami i mięśnie odpowiedzialne za zgrzytanie ulegają zmniejszeniu, twarz przestaje być “kwadratowa”, staje się smuklejsza, jakby odmłodzona, jednocześnie ładniejsza.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Azzalure?
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, stosowanie antybiotyków, stany grypowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna).


Wszelkie prawa zstrzeżone BeMEDICA | Design by Norten