chirurgia plastyczna bemedica beauty medica

LAMPA LED – FOTOTERAPIA

LAMPA LED - FOTOTERAPIA

Cena: od 30zł PLN

Terapia LED działa w sposób naturalny – fizjologiczny. Polega na dostarczeniu energii komórkom. Oddziaływuje na organelle komórkowe, które mają zdolność przekształcania energii świetlnej w ATP (swoistą energię komórkową niezbędną do jej procesów życiowych).

Terapeutyczne lampy LED zwane lampami zdrowia i urody
znajdują zastosowanie w kosmetyce i medycynie:

  • do zabiegów przeciw starzeniu się,
  • redukcji zmarszczek i zmian pigmentacyjnych,
  • odmładzania i nawilżania skóry,
  • regeneracji naskórka po zabiegach laserowych IPL, mikrodermabrazji, makijażu permanentnym,
  • leczenia trądziku i stanów zapalnych mieszka włosowego,
  • rozjaśnianie plam trądzikowych.
  • leczenia łysienia

Czerwone światło wzmaga aktywność komórek, przyśpiesza metabolizm komórkowy, stymuluje skórę do produkcji protein kolagenowych, a włókna tkanek do ich wypełniania; przyśpiesza krążenie krwi, poprawia elastyczność skóry, pomagając pozbyć się efektu zwiotczałej, zżółkniętej skóry. Pomaga osiągnąć bardzo dobre rezultaty w zakresie opóźnienia procesów starzenia, dostarczania przeciwutleniaczy i regenerowania, nieporównywalne z żadnymi tradycyjnymi metodami pielęgnacji skóry. Jest szczególnie skuteczne w przypadku ludzi, u których choroby skóry dopiero się rozwijają, a także w przypadku przesuszenia i alergii. Co więcej proces leczenia jest prosty, wygodny, nowoczesny i skuteczny.
Niebieskie światło hamuje rozwój stanów zapalnych. Trądzik jest zazwyczaj spowodowany infekcją bakteryjną; niebieskie światło jest w stanie niszczyć bakterie na naruszając tkanek skóry, a przez to zminimalizować trądzik, i leczyć go w okresie zapalnym w stosunkowo krótkim czasie.

Purpurowe jest połączeniem światła czerwonego i niebieskiego; łączy w sobie skuteczność terapii świetlnej, szczególnie użytecznej w przypadku leczenia trądziku i łagodzenia blizn będących jego pozostałością.

Żółte dostarcza energii komórkom skóry, pobudza gruczoły, wspomaga proces przemian komórkowych, leczy choroby skóry i wspomaga jej odporność.

Zielone ma działanie neutralizujące, balansujące i kojące, może łagodzić napięcie, stymulować gruczoł limfatyczny, jest skuteczne w likwidowaniu obrzęków.

Pomarańczowe stymuluje energię komórek skóry. Przyśpiesza metabolizm.


Kiedy widać pierwsze efekty? 

W związku z tym, że LED działa bardzo naturalnie – fizjologicznie należy pamiętać, że pierwsze efekty po naświetlaniach nie pojawiają od razu możemy je obserwować po około 1.5 miesiąca a najlepszy efekt pojawia się po 3 miesiącach. Warto więc łączyć LED z zabiegami działającymi szybciej, wtedy wzmacniają i utrwalają ich efekt. Opalenizna nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu.

Co to jest światło LED ?

LED to dioda emitująca światło (Light Emitting Diode). Lampa LED jest to urządzenie emitujące energię świetlną w postaci światła o różnych kolorach, które odpowiadają falom świetlnym o określonej długości. Jest to zupełnie nieinwazyjne źródło energii o niskiej intensywności. Terapie LED wykorzystujemy do wielu zabiegów  estetyczno – kosmetycznych w gabinecie kosmetycznym.

Jak działa światło LED ?

Światło LED wnika głęboko w skórę, nie powodując przy tym efektu przegrzania tkanek. W trakcie zabiegu nie odczuwamy wyraźnego ciepła. W wyniku działania energii pochodzącej z lampy LED w skórze dochodzi do reakcji biologicznych i chemicznych, które są w pełni bezpieczne dla organizmu powodując przy tym przyjemne odczucie. Reakcje te spowodowane są aktywnością fotoreceptorów występujących w skórze.  Lampa LED może emitować światło o różnych kolorach, z których każdy ma nieco inne zastosowanie.

Jakie są zalety terapii światłem LED ?

Zaletą zabiegów fototerapii LED jest brak ograniczeń jeśli chodzi o fototyp skóry, a zabieg możliwy jest do wykonania o każdej porze roku, nie powodując przy tym uszkodzeń tkanek. Zabieg jest bezbolesny, bezinwazyjny nie jest długotrwały, a po zabiegu pacjent może od razu powrócić do aktywnego trybu życia

Jakie są efekty działania światłem LED ?

Zabiegi powodują odmładzanie skóry, znakomity efekt ujędrnienia, poprawienia faktury, kolorytu skóry, zmniejszenia ilości zmarszczek, poprawę owalu twarzy osiągane przez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, jak również zwiększenie przyswajania przez komórki substancji czynnych na przykład preparatów kosmetycznych. Zabiegi pomagają również ujędrnić skórę, redukować  cellulit –  pod wpływem LED komórki lepiej usuwają nadmiar wody jak i produkty przemiany materii, co daje znakomite działanie drenujące.

Oprócz tego sprzyja w leczeniu stanów zapalnych skóry, gdyż przez swój wpływ na mediatory reakcji zapalnych przyspiesza wszelkie procesy gojenia skóry. Ponadto zabiegi te pobudzają wzrost włosów oraz przeciwdziałają ich wypadaniu. Zabiegi z terapią LED powinny być stosowane w długich seriach i w regularnych odstępach czasowych. To warunkuje skuteczność i efektywność  terapii.


Wszelkie prawa zstrzeżone BeMEDICA | Design by Norten