chirurgia plastyczna bemedica beauty medica

Laser Nd:Yag – usuwanie tatuażu

Cena: od 150 PLN

Laser usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które są selektywnie pochłaniane przez barwnik tatuażu. Dochodzi do rozerwania barwnika na bardzo niewielkie fragmenty, które są usuwane z organizmu. Zabieg jest bardzo precyzyjny.

Usuwanie tatuaży

Nie wszystkie kolory barwnika są możliwe do usunięcia. Laser posiada ograniczenia w usuwaniu tatuaży żółtych, fioletowych, pomarańczowych, różowych, białych. Systemem tym można usuwać tatuaże profesjonalne, amatorskie i pourazowe.

Znieczulenie z reguły nie jest wymagane. Wykonanie tatuażu jest bardziej bolesne.

Po zabiegu pojawiają się delikatne powierzchowne, szybko gojące się uszkodzenia naskórka. Przed wyjściem z gabinetu na skórę nakładana jest maść z antybiotykiem i opatrunek. Po kilku dniach powstałe strupki odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek. Z każdym zabiegiem tatuaż blednie, ale czasami niewielka ilość barwnika pozostaje w skórze i zarys tatuażu może być widoczny.

Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn z wyjątkiem przedwczesnego zrywania strupków i ewentualnej infekcji (rzadko). Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. W większości przypadków zanikają one w czasie 1-3 lat po zabiegu.

Liczba zabiegów zależy od:

  • koloru lub ilości występujących kolorów tatuażu,
  • wielkości, gęstości „upakowania” barwnika,
  • typu barwnika,
  • głębokości tatuażu,
  • koloru skóry
  • indywidualnej reakcji na laser (rola układu immunologicznego).

Z reguły wymagane jest wykonanie 4-8 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być 4-6 tygodniowa przerwa. Czas trwania zabiegu uzależniony jest wielkością usuwanego tatuażu.


Wszelkie prawa zstrzeżone BeMEDICA | Design by Norten