chirurgia plastyczna bemedica beauty medica

Obrzezanie

Cena: od 1600 PLN

Stulejka wrodzona lub pozapalna to zwężenie napletka, które utrudnia lub uniemożliwia odprowadzenie go poza żołądź co w konsekwencji przyczynia się do przewlekłych stanów zapalnych, bolesności, stwardnienia tkanek miękkich napletka i dalszego pogłębienia zwężenia napletka. Stulejkę w początkowym okresie można leczyć zachowawczo: odpowiednią higieną, maściami p-bakteryjnymi. Zwykle jednak leczeniem z wyboru jest operacja ze względu na poważne zmiany bliznowate napletka. Operacja stulejki polega na plastyce napletka, wycięciu części lub całości napletka w zależności od problemu lub preferencji pacjenta.

obrzezany penis
Obrzezany penis – źródło Wikipedia.org

Zabieg obrzezania wykonujemy u pacjentów bez względu na wiek. Zaletą zabiegu jest również zmniejszenie występowania stanów zapalnych dróg moczowo-płciowych i raka penisa.

Typy obrzezania

Rozróżniamy cztery podstawowe typu obrzezania:

obrzezanie high and tight
Obrzezanie High and Tight – źródło Wikipedia.org

High and tight – polega na wycięciu części napletka daleko od żołędzi z jedno czasowym usunięciem nadmiaru skóry z prącia. Co w konsekwencji w trakcie erekcji prowadzi do napięcia skóry prącia z niewielką jej przesuwalnością. W stanie spoczynku żołądź jest całkowicie odsłonięty a blizna jest zlokalizowana daleko od żołędzi i zwykle widoczna.

High and loose – lokalizacja blizny jest podobna. Natomiast ilość usuniętej skóry mniejsza. Co w konsekwencji daje większą ruchomość skóry prącia podczas erekcji. W stanie spoczynku żołądź jest częściowo zakryty.

Low and tight – jak w modelu obrzezania (high and tight) ilość wyciętej skóry jest znaczna co w konsekwencji prowadzi do nie przesuwalności w trakcie erekcji.

Low and Tight
Obrzezanie Low and Tight – źródło Wikimedia.org

Low and loose – w tym modelu obrzezania blizna jest umiejscowiona w rowku zażołędnym, przez co jest dobrze ukryta. Natomiast ilość usuniętej skóry mniejsza przez co ruchomość skóry podczas wzwodu jest większa. Żołądź w stanie spoczynku jest częściowo odsłonięty

Badania do zabiegu:

  • HBS
  • HCV
  • HIV

Badania należy wykonać nie wcześniej niż 3 dni przed zabiegiem.

obrzezanie low and loose
Obrzezanie Low and Loose – źródło Wikimedia.org

Przeciwskazania:

Nie ma wyraźnych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu.

Możliwe powikłania:

Po zabiegu mogą pojawić się obrzęk i niewielka bolesność, które mijają po około 3-4 tyg. Po tym czasie penis pozbawiony napletka jest w pełni funkcjonalny i szybko przystosowuje się do odbierania stałych bodźców dotykowych.


Wszelkie prawa zstrzeżone BeMEDICA | Design by Norten