chirurgia plastyczna bemedica beauty medica

SCULPTRA – kwas polimlekowy

Cena: 1500 PLN

Sculptra – kwas polimlekowy

Stosowany jest w medycynie od lat, a od niedawna zaczęto doceniać jego zalety również w medycynie estetycznej i kosmetologii. Wśród walorów zabiegu scupltra wymienia się fakt, że potrafi on znacznie odmłodzić skórę, będąc przy tym bezpiecznym i neutralnym dla organizmu.

 

Sculptra jest polimerem kwasu mlekowego – syntetycznym materiałem, w pełni biodegradowalnym i neutralnym immunologicznie. Jest on bezpieczny, ponieważ nie uczula pacjentów – co wykorzystane zostało między innymi przy wchłanialnych niciach chirurgicznych, wykonanych właśnie z tego materiału.

Kwas polimlekowy ma za zadanie pobudzać do pracy włókna kolagenowe. Dzięki temu działaniu sculptra powoduje zwiększenie sprężystości skóry. Ponadto w miejscu podania preparatu spłycone zostają zmarszczki i bruzdy, a owal twarzy koryguje się. Kwas polimlekowy stosuje się zarówno w celu cofnięcia procesu starzenia skóry, jak i w profilaktyce przeciwstarzeniowej.

 

Sculptra – opis zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem sculptra poprzedzany jest nałożeniem na ostrzykiwane ciało preparatu znieczulającego. Po upływie godziny dermatolog wprowadza sculptra w postaci zawiesiny do skóry właściwej. Małe porcje substancji wstrzykiwane są w bardzo wielu miejscach, raz po raz. Zabieg trwa od 15 do 30 minut.

Kwas polimlekowy nie tylko wypełnia zmarszczki, ale także intensywnie pobudza skórę do naturalnych procesów regeneracyjnych i produkcji kolagenu. Jednak aby przyniósł on efekty, należy pamiętać, by kilka razy dziennie masować miejsce poddane iniekcji zgodnie z zaleceniami lekarza.

 

Wskazania

Kwas polimlekowy doskonale sprawdza się w:

  • korygowaniu owalu twarzy;
  • poprawianiu wyglądu obwisłych policzków;
  • wypełnianiu okolic kości jarzmowej;
  • usuwaniu bruzdy nosowo-wargowej;
  • korygowaniu zmarszczek wokół ust i na czole;
  • ujędrnianiu skóry szyi;
  • korygowaniu skóry zwiotczałej w wyniku szybkiego spadku wagi – np. po porodzie.

 

Przeciwwskazania

Sculptra nie jest podawana w następujących przypadkach:

  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • ostra lub przewlekła choroba skóry;
  • skłonność do bliznowacenia

 

Objawy niepożądane

Kwas polimlekowy jest bardzo bezpieczny, między innymi dzięki temu, że jest całkowicie biodegradowalny. Jego działanie odwołuje się do naturalnych procesów wytwarzania kolagenu. W związku z tym zastosowanie sculptra nie niesie za sobą praktycznie żadnego ryzyka powikłań. U bardziej wrażliwych pacjentów mogą pojawić się małe zsinienia, lekkie obrzęki i ślady po nakłuciach. Wszystkie te objawy znikają samoistnie w krótkim czasie.

 

Częstotliwość zabiegów

Pełne efekty zabiegu, w którym wykorzystywany jest kwas polimlekowy, widoczne są po serii 2-4 powtórzeń terapii. Przy czym trzeba pamiętać, że jest to technika, której właściwe wyniki uzyskuje się z pewnym opóźnieniem. Musi bowiem zajść długotrwały proces stymulacji do działania włókien kolagenowych. Ponadto skutki sculptra po około 2. latach zaczynają zanikać. Osoby, które chcą utrzymać efekt młodej skóry na dłużej, muszą więc po upływie 24  miesięcy udać się ponownie do specjalisty.

 


Wszelkie prawa zstrzeżone BeMEDICA | Design by Norten