chirurgia plastyczna bemedica beauty medica

Smooth Liner – rewolucja w likwidacji trądziku

trądzik

Cena: od 300 PLN

Smooth Liner to selektywna destrukcja gruczołów łojowych przy użyciu specjalnie izolowanych mikro elektrod.

Podczas skutecznego leczenia trądziku i zapobiegania nawrotom w leczonym obszarze pacjentowi towarzyszy delikatny dyskomfort. Metoda ta jest odpowiednia dla wszystkich pacjentów z trądzikiem. Zabieg doskonale sprawdza się u pacjentów z trądzikiem rozprzestrzeniającym się w okolicach twarzy i pleców, a także przy trądziku posiadającym skłonności do nawrotów po licznych kuracjach jego leczenia.

Przed rozpoczęciem terapii należy unikać eksfoliacji kwasami oraz ekstrakcji łoju, o ile lekarz nie uzna tego za konieczność.

W przypadku zabiegów z zastosowaniem Smooth Liner poważne powikłania są bardzo rzadkie. Najczęściej występujące powikłania to obrzęk i zaczerwienienie w leczonym obszarze. Stan zapalny trądziku może rozwijać się czasowo ze względu na wypłynięcie zanieczyszczeń. Objawy te można załagodzić za pomocą dodatkowych ekstrakcji łoju i pilingu AHA (alfa-hydroksykwasy) lub BHA (beta-hydroksykwasy). W celu zapobiegnięcia występowania przebarwień po zabiegowych zaleca się stosowanie filtrów ochronnych.

W pełni oczekiwane przez pacjenta rezultaty otrzymuje się poprzez zastosowanie terapii w postaci 2/3 zabiegów w ciągu miesiąca, mającej na celu selektywne niszczenie gruczołów łojowych.

Cera trądzikowa posiada deficyt wody w stosunku do równowagi oleju, co rzutuje na dłuższy okres leczenia w przypadku cery normalnej. Aby przyspieszyć proces gojenia i poprawy wyników leczenia ważne jest, aby pacjent dbał o gospodarkę wodną swojego organizmu – nawadniając swój organizm. Ponadto pacjent powinien odczekać odpowiedni okres czasu, zanim przystąpi do kolejnych procedur estetycznych. U kobiet pomocne jest również planowanie zabiegów między cyklami menstruacyjnymi w celu uzyskania zadowalających efektów zabiegu.

Przy trądziku ze stanami zapalnymi, powinno się zastosować ekstrakcję sebum i 20-30 minutowe, miejscowe znieczulenie, w przypadku skóry wrażliwej znieczulenie miejscowe można przedłużyć do 45minut.

Sebum musi zostać wydobyte przed rozpoczęciem leczenia, ponieważ nadmiar sebum może powodować złe rozprzestrzenianie się fali radiowej, w wyniku czego zniszczenie gruczołów łojowych może zostać zakłócone. Elektroda powinna być umiejscowiona w skórze przez cały okres trwania pulsu, w przeciwnym razie może wystąpić poparzenie tkanki.


Wszelkie prawa zstrzeżone BeMEDICA | Design by Norten