chirurgia plastyczna bemedica beauty medica

Kwas hialuronowy usieciowany RX.HA. Be Ceuticals (wypełniacze)

Cena: od 600 PLN

 

Wypełniacze RX.HA są produktami do wstrzyknięć używanymi do wypełniania zmarszczek, zwiększania i przywracania objętości twarzy. Wypełniacze RX.HA to seria produktów 3 wypełniaczy skóry opartych na kwasie hialuronowym, stworzoną specjalnie po to aby zapewnić idealną kombinacje długo trwającej korekty zmarszczek twarzy, konturowania i utraty objętości lub powiększania ust.

 

Na czym polega zabieg Wypełnianie hialuronowym?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się linijne zagłębienie stanowiące zmarszczkę. Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, wtedy potrzeba kilku nakłuć skóry w tym rejonie. Można też zastosować technikę kaniuli, czyli podania preparatu z jednego wkłucia za pomocą specjalnej elastycznej cieniutkiej kaniuli. Niezależnie od tego, czy zastosujemy igłę, czy kaniulę, rezultaty zabiegu są takie same. Kaniula daje tylko większe szanse na uniknięcie siniaków w miejscu iniekcji.

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Zawsze przed zabiegiem znieczulamy skórę, smarując ją na 30-40 minut kremem znieczulającym Emla. Dodatkowo miejsca wprowadzenia kaniuli możemy znieczulić zastrzykiem ze środkiem znieczulającym stosowanym w znieczuleniach stomatologicznych. Pacjent powinien poinformować lekarza o ewentualnej alergii na znieczulenie stomatologiczne lub krem Emla.

Rezultaty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu zagłębienia spłycają się. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy więc spłycenie zagłębienia oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy.
  • Choroba autoimmunologiczna w wywiadzie.
  • Skłonność do tworzenia przerośniętych blizn.
  • Obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami.
  • Aktywna infekcja wirusem opryszczki.
  • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią.
  • Młodzież poniżej 18 roku życia.
  • Przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze.

Jak się wygląda bezpośrednio po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bolesna przy ucisku. Widoczne są również punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności świeżo podanego preparatu i obrzęku skóry. Bezpośrednio w trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się krwiaki w miejscu wkłucia igły. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Najdłużej, bo do 10-14 dni, widoczne są siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu, nie mając żadnego negatywnego wpływu na końcowy rezultat.

 


Wszelkie prawa zstrzeżone BeMEDICA | Design by Norten