(32) 307 18 18

Botox – leczenie bruksizmu

Opis zabiegu

BOTOX (toksyna botulinowa typ A) – leczenie bruksizmu

Co to jest Bruksizm?
Bruksizm to mimowolna i nadmierna aktywność mięśni żwaczy. Charakterystyczne dla bruksizmu jest zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu. Aktywność nocna stanowi większy problem, gdyż odbywa się bez kontroli świadomości. Schorzenie dotyczy najczęściej ludzi młodych i szacuje się, że obejmuje około 8-20% populacji. Bruksizm może powodować bóle stawów skroniowo-żuchwowych, ścieranie zębów oraz prowadzić do patologii w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego pod postacią trzasków i przeskakiwania.

Przyczyny bruksizmu?
Przyczyny bruksizmu mogą być różne, zarówno miejscowe, jak i ogólnoustrojowe. Dominującym czynnikiem ogólnoustrojowym jest stres.

Botox – jedną z metod leczenia bruksizmu.
Botoks podawany jest pacjentom szczególnie mocno zgrzytającym zębami po to, aby ograniczyć siłę pracy mięśni policzkowych. Stosowanie botoksu w leczeniu bruksizmu może być traktowane jako metoda wspomagająca przy jednoczesnym stosowaniu szyn relaksacyjnych (przezroczystych nakładek) zakładanych na zęby lub jako metoda samodzielna w przypadku braku akceptacji szyn relaksacyjnych przez pacjenta.

Jak wygląda zabieg przy użyciu Botoxu?
Odpowiednią ilość Azzalure wstrzykuje się w przerosłe mięśnie żwaczy i mięśnie skroniowe.

Jak długo trwa zabieg?
Zabieg trwa kilkanaście minut.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?
Zabieg jest mało inwazyjny i mało bolesny. Po około trzech dniach od podania botoxu zmniejsza się napięcie mięśniowe oraz ustępuje ból.

 

 

Dodatkowe informacje
Zabieg wykonuje
Cena zabiegu
Czas trwania zabiegu
kilkanaście minut
Umów się na zabieg
Wskazania do zabiegu:
Co musisz wiedzieć o zabiegu Botox – leczenie bruksizmu
Znieczulenie
Sugerowana seria
Czas utrzymywania się efektu

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać procedurę?
Zabieg powtarza się średnio co 6 miesięcy. Na podstawie 6-letnich doświadczeń specjalistów tej dziedziny, po okresie 2 letniego leczenia (stosowania jednocześnie nakładek relaksacyjnych i botoksu) można zaprzestać dalszego leczenia, gdyż po tym czasie zazwyczaj zanika nawyk zgrzytania zębami i mięśnie odpowiedzialne za zgrzytanie ulegają zmniejszeniu, twarz przestaje być “kwadratowa”, staje się smuklejsza, jakby odmłodzona, jednocześnie ładniejsza.

Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Azzalure?
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, stosowanie antybiotyków, stany grypowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna).

Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.