(32) 307 18 18

Laser Frakcyjny CO2 – usuwanie znamion

Opis zabiegu

Kurzajki, brodawki i inne narośle skórne, które nie noszą znamion nowotworowych, ale wyraźnie szpecą i przeszkadzają często w normalnym, komfortowym funkcjonowaniu, niejednokrotnie są do usunięcia łatwiejsze niż nam się zdaje.

Bywa, że radzimy sobie przez całe lata z pieprzykami czy brodawkami, które są powodem nie najlepszego samopoczucia, jednak wydaje nam się, że zostały nam dane „na zawsze”. Tymczasem współczesna laseroterapia potrafi się uporać z tego rodzaju zmianami już w ciągu jednej, kilkudziesięciominutowej wizyty. Czasami, przy większych zmianach w ciągu kilku sesji terapeutycznych. Ogromna skuteczność, niskie ryzyko powikłań i szybki powrót do formy po zabiegu, a także bardzo sprawna regeneracja skóry po zabiegu powodują, że laser CO2 jest uważany dziś za najlepsze narzędzie do usuwania znamion.

Efekty

Po wykonaniu zabiegu usuwania znamion laserem CO2 zmiany skórne, które były poddane leczeniu całkowicie znikają nie pozostawiając po sobie śladów w postaci blizn. Zabieg jest jednorazowy, w przypadku większych zmian wymaga kilku sesji.

Wskazania

Wskazaniami do wykonania zabiegu laserem CO2 są:

  • włókniaki
  • naczyniaki rubinowe
  • brodawki wirusowe
  • brodawki narządów płciowych (kłykciny kończyste)
  • niektóre znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki)
  • niektóre blizny
  • inne narośle skórne

Szczegóły zabiegu

Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony Pacjenta. Trwa od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności o wielkości zmiany.
Skóra pacjenta przed przystąpieniem do zabiegu jest odkażana. Zabieg nie wymaga znieczulenia jako że podczas jego trwania jest nieustannie chłodzona strumieniem zimnego powietrza. To powoduje, że zabieg jest praktycznie bezbolesny dla Pacjenta. Następnie lekarz przystępuje do usunięcia zmiany skórnej.

Laser CO2 jest doskonałym narzędziem chirurgicznym znajdującym zastosowanie w dziedzinie dermatologii estetycznej. Ogromną zaletą jest bezkontaktowa praca lasera gwarantująca całkowitą czystość pola operacyjnego. Odparowanie wiązką światła laserowego w zależności od głębokości i wielkości zmiany chorobowej może być wykonywane przy użyciu różnych trybów pracy lasera. W zetknięciu z uwodnioną tkanką chorobową dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. W tym momencie następuje usuwanie włókniaków i innych zmian skórnych. Miejsce po odparowaniu następnego dnia pokrywa się powierzchownym brązowym strupkiem.

Wskazania pozabiegowe

Ranki pozostałe po zabiegu można myć wodą z mydłem, powinno się także dezynfekować je preparatem spirytusowym. W przypadku większych ran zaleca się zakładanie plastra z opatrunkiem przepuszczającym powietrze. Jeśli jest taka konieczność, powierzchowne strupki na twarzy i szyi można pokryć makijażem. Proces gojenia trwa od kilku dni do 3-4 tygodni. Bezpośrednio po wygojeniu ranek nie należy opalać w tych miejscach skóry, ze względu na ryzyko przebarwień świeżo utworzonego naskórka.

 

Dodatkowe informacje
Zabieg wykonuje
Lekarz
Cena zabiegu
od 200 zł
Czas trwania zabiegu
od kilku do kilkudziesięciu min
Umów się na zabieg
Wskazania do zabiegu:
Co musisz wiedzieć o zabiegu Laser Frakcyjny CO2 – usuwanie znamion
Znieczulenie
Sugerowana seria
Czas utrzymywania się efektu
Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do usuwania zmian skórnych laserem CO2 są:

  • aktywne infekcje w obrębie leczonej zmiany (bakteryjna lub wirusowa, np. opryszczka)
  • skłonność do keloidów lub blizn przerosłych.

Inaczej niż w przypadku większości laserów do wykonania zabiegu CO2 nie ma przeciwwskazań u dzieci, kobiet ciężarnych i w przypadku skóry opalonej, ponieważ chromoforem dla tego lasera nie są barwniki skóry (melanina i hemoglobina), a woda

Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.