Powiększanie penisa - Beautymedica Katowice

Powiększanie penisa

Opis zabiegu

Odwieczne pytanie brzmi: czy rozmiar ma znaczenie? Zwykle odpowiadamy , że właściwie to nie, choć tak naprawdę myślimy inaczej. Wg badań statystycznych ponad 90% procent mężczyzn jest niezadowolona ze swoich wymiarów prącia i chciałaby jego zmiany (wydłużenia i poszerzenia).

Człowiek należy do kręgowców mających proporcjonalnie jeden z największych organów, choć na głowę bije nas… kaczka sterniczka argentyńska, której penis osiąga rozmiar 22cm. Największe bezwzględne wymiary prącia należą do płetwala błękitnego którego narząd wynosi ponad 2,5m długości!!!

Wróćmy zatem do tego rozmiaru. Pomiary prącia wykonujemy oczywiście zawsze we wzwodzie i powinniśmy chcąc uzyskać bardzo dokładne dane wykonać je kilkukrotnie, gdyż wpływ na wynik ma szereg różnych czynników, jak stopień podniecenia seksualnego, temperatura otoczenia, pora dnia, stopień wypełnienia ciał jamistych krwią.

Długość prącia mierzymy zawsze w pozycji stojącej na grzbietowej części prącia zaczynając od podstawy i kończąc na wysokości ujścia zewnętrznego cewki moczowej.

Obwód prącia natomiast mierzony powinien być w trzech miejscach

  • okolica rowka zażołędnego (tuż za żołędzią prącia)
  • okolica podstawy
  • środek trzonu

Następnie wyciągamy średnią z tych pomiarów.

Po licznych i wnikliwych badaniach dowiedziono, że średnia długość prącia wynosi około 12,9-15,0 cm, a obwód wynosi w przybliżeniu 12,6 centymetra (w rozpiętości 10,7-19,1 cm).

Wydłużenie prącia jest możliwe choć procedura ta jest stosunkowo rzadko wykonywana, ponieważ polega na przecięciu więzadła wieszadłowego, które jest odpowiedzialne za stabilność naszego narządu podczas wzwodu co zatem idzie podczas współżycia. Niestabilność często utrudnia lub nawet uniemożliwia stosunek, dlatego zabieg ten wykonywany jest w sytuacjach skrajnych, kiedy mamy do czynienia z narządem patologicznie małym (mikropenis). U panów z otyłością brzuszną, posiadających nadmiar tkanki tłuszczowej jest możliwe wykonanie liposukcji wzgórka łonowego, co optycznie spowoduje odsłonięcie kilku cm prącia zagłębionych w fałdach tkanki tłuszczowej. Oczywiście tutaj mniej inwazyjną procedurą choć wymagającą większego nakładu pracy u zainteresowanego jest spadek masy ciała. Możemy oczywiście łączyć ze sobą sport z chirurgią.

Powiększenie obwodu prącia jest obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem estetycznym. Jak podczas wykonywania jakiegokolwiek zabiegu inwazyjnego musimy pamiętać przede wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa. Zabieg oczywiście powinien wykonywać tylko i wyłączenie lekarz mający duże doświadczenie w tym zakresie. Najlepiej jeśli jest to urolog, który w codziennej pracy zajmuje się męskimi narządami płciowymi. Po drugie każdy preparat podany do ciała musi posiadać rejestrację (musi być zbadany pod względem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u człowieka).

Zabieg ten podzielić możemy na dwie duże grupy w zależności od rodzaju stosowanego preparatu: tłuszcz własny Pacjenta lub wypełniacz naturalny (kwas hialarunowy).

Powiększenie obwodu prącia kwasem hialuronowym jest bardzo bezpieczną procedurą, trwającą 20-30min, bezbolesną, wykonywaną w gabinecie lekarskim w znieczuleniu miejscowym. Kwas ma odpowiednie właściwości maksymalnie zbliżone do tkanek sąsiadujących i ma rejestrację do plastyki narządów płciowych w krajach unii europejskiej

Zabieg ten wykonujemy głównie u Panów, którym zależy na poprawie jakości życia seksualnego.

Bardziej inwazyjną metodą jest wypełnienie tkanki podskórnej tłuszczem własnym Pacjenta. Zabieg ten wykonujemy u osób którym bardziej zależy na efektach estetycznych niż czynnościowych. Zabieg jest bardziej inwazyjny, gdyż musimy w pierwszym etapie wykonać liposukcję (pobranie tłuszczu własnego) najczęściej z okolic brzucha i boków, czasem wzgórka łonowego co dodatkowo ma wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Tłuszcz odpowiednio preparujemy, przygotowujemy i podajemy dookoła trzonu prącia znacznie bardziej powiększając narząd niż podczas iniekcji kwasu hialuronowego.

Zabieg ten jest bardziej trwały, lecz obarczony większym ryzykiem powikłań oraz możliwością „nieprzyjęcia” się tłuszczu, co może skutkować brakiem skuteczności.

Po obu procedurach Pacjent musi stosować się do zaleceń lekarskich, przyjmować przez tydzień lek zapobiegający możliwości infekcji, wykonywać masaże prącia oraz powstrzymać się od aktywności seksualnej przez 3-4 tygodnie.


Co musisz wiedzieć o zabiegu Powiększanie penisa
Wskazania
Przeciwwskazania
Sugerowana seria
Zalecenia pozabiegowe
Czy zabieg jest bolesny?
Znieczulenie
Dodatkowe informacje
Cena
od 1500 zł
Czas trwania zabiegu
20-30min
Zabieg wykonuje
Lekarz
Umów się na zabieg
Wskazania do zabiegu:
Obszary ciała do zabiegu:
  • Rafał Kierach
    Rafał Kierach Specjalista położnictwa i ginekologii oraz ginekologii plastycznej
Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

786 131 818

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.