Kwas hialuronowy | Wypełniacze - Beautymedica Katowice

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – wypełniacze

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry.

wolumetria
Wolumetria
przedłużanie rzęs
Kwas hialuronowy – dolina łez
powiększanie ust
Powiększanie ust
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie bruzd i zmarszczek

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie i jest odpowiedzialny m.in. zawiązanie i zatrzymanie wody w naskórku, co skutkuje jej odpowiednim napięciem i jędrnością. Niestety wraz z wiekiem i działaniem czynników zewnętrznych w naszej skórze jest go coraz mniej, dlatego z biegiem lat potrzebujemy jego uzupełnienia z zewnątrz, co mogą nam zapewnić zabiegi medycyny estetycznej. Ze względu na dwa zastosowania kwasu hialuronowego może być on wypełniaczem, ale także preparatem odżywczo-ujędrniającym, np. zastosowanym w mezoterapii.

Rodzaje kwasu hialuronowego, a jego zastosowania

Syntetycznych kwasów hialuronowych jest wiele, tak jak wiele jest ich producentów, jednak wszystkie dzielą się one na usieciowane i nieusieciowane. Usieciowany kwas hialuronowy stosowany jest przede wszystkim jako wypełnienie tkanek miękkich, ponieważ nie wchłania się tak szybko tak kwas nieusieciowany. Ten drugi jest podstawą we wszelkich terapiach odmładzających i nawilżających skórę, poprzez jego wstrzyknięcie w naskórek podczas mezoterapii igłowej. Kwas hialuronowy jako wypełniacz jest doskonały we wszelkiego rodzaju zabiegach upiększających, które mają za zadanie wymodelować dany obszar. Najczęściej są to usta, nos, podbródek, kości policzkowe, dolina łez, bruzdy wargowo-nosowe, przestrzeń pomiędzy brwiami.

Kwas hialuronowy – jakie daje efekty?

Kwas hialuronowy usieciowany jest niezwykle plastycznym, miękkim wypełnieniem i wygląda jak najbardziej naturalnie. Jest też całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu, ponieważ w nim występuje. Znajdując się pod skórą na twarzy, ustach, policzkach, jest nieodczuwalny i daje natychmiastowy efekt upiększający, który utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Jako preparat nawilżający stosowany podczas mikro nakłuć sprawia, że skóra staje się natychmiastowo napięta, jędrna i pełna młodzieńczego blasku.

Zabiegi z kwasem hialuronowym w naszej klinice

Zarówno modelowanie kwasem hialuronowym, jak i nawilżanie skóry nim podczas mezoterapii są zabiegami inwazyjnymi, ponieważ przerywają ciągłość skóry. Należy zatem je wykonać w najbardziej sterylny sposób, przez doświadczonych profesjonalistów. Tak właśnie jest w przypadku naszej kliniki Beauty Medica Katowice. Zależy nam na naturalnym, nieprzerysowanym, jednak nadal spektakularnym efekcie, który ma za zadanie podkreślić piękno naszych klientek/klientów, a nie na nowo je wykreować.