Karboksyterapia - Beauty Medica Katowice
+32 307 18 18

Karboksyterapia

Opis zabiegu

Karboksyterapia Katowice

Karboksyterapia – to terapia dwutlenkiem węgla. Zabieg ten zyskał ogromną popularność na całym świecie, ponieważ jest nie tylko bardzo skuteczny, ale także bezpieczny i przy tym mało inwazyjny. Terapia dwutlenkiem węgla zalecana jest osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek i tym samym odmłodzić swoją skórę, zredukować cellulit, zmniejszyć rozstępy i blizny, zamaskować cienie i obrzęki pod oczami, czy pozbyć się nadmiernego tłuszczyku. Ponadto jest to skuteczna metoda leczenia wielu chorób – łuszczycy, łysienia, zaburzeń krążenia obwodowego, owrzodzeń i trudno gojących się ran.

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu za pomocą igły i specjalnego urządzenia czystego dwutlenku węgla w tkanki podskórne. Zabieg jest mało inwazyjny i dzięki temu jest bezpieczny dla pacjentki.

Jak działa karboksyterapia?

Czysty dwutlenek węgla, który wstrzykiwany jest pod skórę, rozszerza naczynia krwionośne i dzięki temu zwiększa przepływ tlenu, krwi i składników odżywczych do wyznaczonego obszaru. Następuje odnowa komórek i poprawa mikrokrążenia, skóra zaczyna wytwarzać większą ilość kolagenu, dzięki czemu staje się bardziej elastyczna. Kilka miesięcy po wykonaniu zabiegi rozpoczyna się bardzo ważny proces, zwany remodelingiem – włókna kolagenowa kurczą się, a skóra zyskuje sprężystość i piękniejszy wygląd.

Wprowadzanie dwutlenku węgla pod skórę wpływa również na komórki tłuszczowe, które zostają spalone dzięki lepszemu metabolizmowi. Komórki tłuszczowe są rozpuszczane przez kwas węglowy, który powstaje w wyniku wprowadzania CO2 do tkanki tłuszczowej. Lepsze ukrwienie związane jest z lepszym drenażem limfatycznym konkretnego obszaru, który został poddany leczeniu. Następuje również poprawa metabolizmu i w efekcie spalany jest tłuszcz. Sylwetka zostaje pięknie wymodelowana, natomiast wzmożona produkcja kolagenu i odnowa komórek skóry powodują, że skóra jest wygładzona i pozbawiona cellulitu.

Wskazania:

  • cellulit
  • alternatywa dla liposukcji
  • rozstępy
  • zmarszczki
  • zwiotczała skóra twarzy oraz całego ciała
  • niwelowanie sińców i cieni po oczami
  • redukcja podwójnego podbródka
  • wypadanie włosów
Co musisz wiedzieć o zabiegu Karboksyterapia
Znieczulenie
Sugerowana seria
Czas utrzymywania się efektu
Przeciwwskazania
Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.