Kriolipoliza - Beauty Medica Katowice | Telefon +32 307 18 18
+32 307 18 18

Kriolipoliza

Opis zabiegu

Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda, polegająca na redukcji tkanki tłuszczowej przy działaniu niskiej temperatury. W skutek chłodzenia uzyskujemy efekt lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Cały tłuszcz krystalizuje się, a kolejnie jest naturalnie wydalany z naszego organizmu. Zabieg jest bezpieczny dzięki kontroli nad temperaturą oddziałującą na skórę. Kriolipoliza zapewnia redukcję od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczu, a efekty stają się widoczne już po ok. 2-3 tygodniach. Zabieg na tej samej części ciała można powtórzyć po upływie sześciu tygodni.

Kriolipoliza Katowice

Zabieg przeznaczony jest dla osób posiadających nadmiar miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej, np.: na brzuchu, udach, pośladkach, łydkach, w okolicach bioder, w dolnej części pleców czy na ramionach.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa od 30 do 45 min (przy jednym przyłożeniu głowicy). Specjalna głowica zostaje przyłożona do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku. Do głowicy próżniowo zostaje zassana skóra z warstwą tkanki tłuszczowej, która następnie ulega schłodzeniu. W otworze głowicy znajdują się płytki chłodzące, powodujące proces kriolipolizy. Proces kriolipolizy jest selektywny i polega na wywoływanym wychłodzeniem obumieraniu adipocytów nie naruszając sąsiednich organów i komórek o innych funkcjach. Obumarłe komórki zostają w naturalny sposób stopniowo wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje. Końcowy rezultat osiągany jest po 6 tygodniach, po tym czasie zabieg można powtórzyć na tym samym obszarze.

Wskazania do zabiegu

Nadmierna tkanka tłuszczowa na brzuchu, udach, pośladkach, w obszarze pasa, boków, dolnej części pleców.
W niektórych przypadkach: nadmierna tkanka tłuszczowa na ramionach.

Jakie są odczucia podczas zabiegu?

Kriolipoliza jest zabiegiem bezbolesnym, może powodować:
Uczucie delikatnego napięcia w okolicach obszaru zabiegu, ze względu na zastosowanie próżni.
Miejscowe intensywne uczucie schłodzenia, przeważnie na początku sesji zabiegowej.
Pod koniec sesji zabiegowej obszar wessany do głowicy zaczerwieni się, może spuchnąć oraz ulec utracie czucia. Po 1-2 godzinach objawy znikają.

Jakie są objawy po zabiegu?

Najczęstsze objawy: zaczerwienienie i odrętwienie na obszarze zabiegu, może trwać do kilku godzin po sesji. Zależnie od pacjenta zaburzenia czucia mogą występować przez kilka dni
Rzadko: słaby krwiak, który znika w ciągu kilku dni; ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów”, znikający w ciągu kilku dni

Bardzo rzadko (poniżej 0,01% pacjentów): ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów”, utrzymujący się dłużej niż 7 dni, związany jest z wywołanym kriolipolizą stanem zapalnym tkanki tłuszczowej, który znika najpóźniej w 3 tygodniu po zabiegu.

Pacjent może powrócić do normalnej aktywności od razu po zabiegu.

Dodatkowe informacje
Zabieg wykonuje
Lekarz, Kosmetolog
Cena zabiegu
250-950 zł
Czas trwania zabiegu
od 30 do 60 min
Co musisz wiedzieć o zabiegu Kriolipoliza
Znieczulenie
Sugerowana seria

1-3 zabiegów co 4-6 tygodni

Czas utrzymywania się efektu

Efekty stają się widoczne już po ok. 2-3 tygodniach. Końcowy rezultat osiągany jest po 6 tygodniach, po tym czasie zabieg można powtórzyć na tym samym obszarze.

Przeciwwskazania
Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.