Dolina łez dodaje lat, jak się jej pozbyć? - Beautymedica Katowice

Dolina łez dodaje lat, jak się jej pozbyć?

Dolina łez dodaje lat, jak się jej pozbyć?
dolina łez

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i podatna na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego wraz z upływem lat szczególnie w tym miejscu widoczne są oznaki starzenia. Jednym z problemów, uznawanym za defekt estetyczny jest dolina łez, czyli zagłębienie powstające pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka a policzkiem. Jej linia przebiega dokładnie w miejscu, w którym płyną łzy, stąd też pochodzi nazwa. Charakterystyczna linia sprawia, że twarz wydaje się zmęczona. Nie pomaga również fakt, że wraz z upływem lat mięśnie wiotczeją, tkanka tłuszczowa wypełniająca obszar pod skórą powiek zanika, a oczodoły zaczynają się zapadać, co dodatkowo dodaje lat. Spowolnieniu ulega także produkcja kolagenu oraz kwasu hialuronowego, które odpowiadają za jędrność skóry.

U kogo najczęściej pojawia się dolina łez?

Dolina łez najczęściej spowodowana jest procesami starzenia się skóry i pojawia się po około 40. roku życia, jednak czasami jej przyczyn należy szukać w predyspozycjach genetycznych, takich jak chociażby kształt czaszki. Nie bez znaczenia jest też tryb życia. Dolina łez staje się widoczna u osób palących papierosy czy stosujących niewłaściwą dietę. Uwidacznia się również przy gwałtownej utracie wagi.

Jak zmniejszyć dolinę łez?

Osobom, które chciałby pozbyć się doliny łez z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje wiele zabiegów pozwalających na jej eliminację. Jednym ze sposobów jest wypełnienie jej kwasem hialuronowym. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w miejscu, w którym widoczne jest zagłębienie. Wstrzyknięcie odbywa się drogą iniekcji. Podaje się zazwyczaj od 0,2 ml do 0,5 ml kwasu hialuronowego z każdej ze stron. Co istotne, po zakończonym zabiegu preparat powinien być odpowiednio rozmasowany w skórze. Ważne jest prawidłowe wykonanie zabiegu, ponieważ w przeciwnym razie można dodatkowo uwidocznić problem. Innym sposobem jest skorzystanie z zabiegu wykonanego laserem frakcyjnym CO2. Urządzenie emituje promieniowanie podzielone na malutkie strumienie, które tworzą mikrouszkodzenia będące początkiem procesu regeneracji. Zastosowanie lasera frakcyjnego w okolicy oczu pozwala na poprawę jakości i kolorytu skóry, jej ujędrnienie oraz redukcję zmarszczek. Należy jednak pamiętać o tym, że wykonanie zabiegu wiąże się z koniecznością dostosowania się do zaleceń specjalisty w okresie pozabiegowym. Przez 24h należy unikać stosowania makijażu, do 7 dni od zabiegu nie można stosować gorących kąpieli i intensywnych ćwiczeń, a opalania należy unikać przez minimum 4 tygodnie.


Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.