Starzenie się okolic oczu – jak mu zapobiec? - Beautymedica Katowice

Starzenie się okolic oczu – jak mu zapobiec?

Starzenie się okolic oczu – jak mu zapobiec?

Pięknie wyglądająca skóra twarzy i okolic oczu to pragnienie każdej osoby, która ceni sobie ładny i zdrowy wygląd. Oczy to część twarzy, na którą zwracamy uwagę w pierwszej kolejności podczas kontaktu z drugą osobą. Chcąc zadbać o ich ładny wygląd nie wystarczy podkreślić ich makijażem, szczególną uwagę należy poświęcić skórze, która je otacza. Niestety zmęczenie, brak zbilansowanej diety czy nieodpowiednia pielęgnacja mogą sprawić, że zmarszczki mimiczne, cienie pod oczami czy opadające powieki będą mocno widoczne. W jaki sposób zadbać o skórę w okolicach oczu i sprawić, że upływ czasu nie będzie tak widoczny?

Dlaczego skóra w okolicach oczy szybko się starzeje?

Czy wiesz, że skóra w okolicy oka ma grubość zaledwie 0,5 mm, a wyściółka tłuszczowa, która się pod nią znajduje jest znikoma? Co więcej unaczynienie skóry w tej okolicy również jest bardzo płytkie, a tkanka podskórna w stosunku do innych obszarów na ciele ma w tym miejscu bardzo mało kolagenu. Wszystko to sprawia, że zmarszczki pod oczami pojawiają się już w bardzo młodym wieku, w szczególności wtedy, gdy nie zadbamy o odpowiednią pielęgnację. Mała ilość kolagenu i elastyny sprawia, że skóra wokół oczu szybko wiotczeje. Warto włączyć do codziennej pielęgnacji kosmetyki bogate w składniki aktywne z działaniem stymulującym. Ważne są również manualne masaże wykonywane za pomocą rollera. Po 25 roku życia warto korzystać także z zabiegów przeciwstarzeniowych, które oferuje medycyna estetyczna.

Bardzo cienka wyściółka tłuszczowa powoduje zapadanie powieki, przez oczy wyglądają na głębiej osadzone niż są w rzeczywistości. Mała ilość gruczołów łojowych sprawia, że skóra jest gorzej nawilżona. Warto więc zadbać o kosmetyki nawilżające, aby przeciwdziałać ucieczce wody. Płytkie unaczynienie skóry wokół okolic oczu przyczynia się do powstawania wynaczynień i sprzyja obrzękom i zasinieniom, które negatywnie wpływają na wygląd twarzy.

Jak powstają zmarszczki wokół oczu?

Podstawowym zadaniem powiek jest ochrona gałek ocznych przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: wiatr, dym czy alergeny. Dlatego skóra w tym miejscu jest szczególnie narażona. Ponadto, oczy odgrywają kluczową rolę w niewerbalnej komunikacji twarzy. To właśnie w tym obszarze widoczne są nasze wszystkie emocje. Gesty mimiczne, mrużenie oczu, na przykład, gdy wieje wiatr czy razi słońce oraz źle dobrana korekcja wady wzroku powodująca przykurcz mięśni. Jeśli dodamy do tego słabe nawilżenie skóry i częste opuchlizny to odpowiedź na pytanie, dlaczego w okolicach oczu bardzo szybko pojawiają się zmarszczki jest gotowa. Czy wiesz w jaki sposób należy dbać o okolicę oka, aby opóźnić proces starzenia i cieszyć się młodo wyglądającą skórą przez długi czas?

Jak odmłodzić skórę w okolicach oczu?

  • Blefaroplastyka powiek, a inaczej plazma to niechirurgiczna i nieinwazyjna metoda redukcji opadających powiek. Zabieg liftinguje, napina skórę i niweluje załamania na jej powierzchni. Terapia polega na emisji plazmy azotowej. Milisekundowe cząsteczki wpływają na powierzchnię skóry tworząc punkty sublimacji w celu uzyskania skurczu skóry i pozbycia się nadmiaru tkanki. Dodatkowo fala plazmowa wytwarza efekt cieplny w przylegających tkankach, stwarzając prawidłowe warunki naturalnych czynników wzrostu dla nowego kolagenu i procesu regeneracji skóry.
  • Laser frakcyjny CO2 wytwarzający strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy. Laser „dziurkuje” skórę tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół siateczkę, utworzoną z wysp zdrowej, nieuszkodzonej skóry. Dzięki temu, stymuluje skórę do budowy nowych tkanek o większej gęstości i elastyczności.
  • Mezoterapia mikroigłowa, nieinwazyjna i bezpieczna terapia stymulująca komórki do produkcji kolagenu. Polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry poprzez mechaniczne bardzo gęste nakłuwanie, które przyspiesza odbudowę tkanek, zwiększa mikrokrążenie i stymuluje autoregenerację skóry.

Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.