Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej? - Beautymedica Katowice

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Depilacja laserowa zyskała dużą popularność wśród klientów salonów medycyny estetycznej. Nie można się jednak temu dziwić, ponieważ wiele osób marzy o gładkiej skórze pozbawionej owłosienia, którą może cieszyć się przez długi czas. Wyjaśniamy na czym polega depilacja laserowa i jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu.

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa to nic innego jak usuwanie owłosienia za pomocą wiązki światła, która przyciągana przez barwnik w mieszkach włosowych znacznie je osłabia, sprawiając, że nie są one w stanie wyrosnąć ponad powierzchnię skóry. Im ciemniejsze są włosy tym lepiej absorbowane jest światło, a fotodepilacja staje się bardziej skuteczna. Laser celuje wyłącznie w owłosienie, dlatego nie jest szkodliwy dla skóry. Depilacja laserowa trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od miejsca na ciele, które jest poddawane zabiegowi, a tuż po jej zakończeniu, bez uczucia dyskomfortu można wrócić do codziennych czynności. Wysokiej jakości sprzęt – laser Depilight umożliwia usunięcie nawet 95 procent owłosienia. Zabieg pozwala uniknąć wrastających włosków czy podrażnień skóry, co bywa uciążliwe po innych rodzajach depilacji.

depilacja

Pierwsze efekty depilacji laserowej

Na pierwsze efekty depilacji laserowej nie trzeba czekać długo. Są one widoczne już po 1-2 tygodniach, ponieważ właśnie taki okres jest niezbędny, aby włosy wypadły z wewnętrznej warstwy skóry. Jednak już po kilku tygodniach po jednorazowym zabiegu włosy zaczną odrastać. Chcąc sprawić, aby efekt utrzymywał się przez dłuższy czas należy przeprowadzić całą serię zabiegów.

Ile zabiegów depilacji laserowej potrzeba, aby pozbyć się owłosienia na stałe?

Liczba zabiegów niezbędnych do uzyskania trwałego efektu może różnić się w zależności od koloru włosków, ponieważ łatwiej jest pozbyć się tych ciemnych i mocnych niż jasnych i cienkich. U większości osób potrzebne jest około 6-8 zabiegów, aby pozbyć się włosów na zawsze. Jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, u niektórych konieczne będzie powtórzenie zabiegu po upływie kilku miesięcy lub roku. Przyczyną mogą być zmiany hormonalne po przebytej chorobie, menopauzie, okresie dojrzewania czy ciąży. Dla pewności, warto raz na rok wykonać zabieg przypominający i usunąć pojedyncze włoski, które mogłyby się pojawić.

Jakie są przeciwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Należy pamiętać, że depilacja laserowa nie jest odpowiednia dla każdego. Przeciwskazaniem do jej wykonania są: ciąża i laktacja, leczenie hormonalne, nowotwór, stosowanie kosmetyków z retinolem i kwasami, tatuaż w miejscu zabiegu, łuszczyca, fotodermatoza, opryszczka, padaczka czy świeża opalenizna.


Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.