Lifting i laminacja rzęs bez tajemnic - Beautymedica Katowice

Lifting i laminacja rzęs bez tajemnic

Lifting i laminacja rzęs bez tajemnic

Lifting rzęs to prosty i popularny sposób na poprawę ich wyglądu bez używania maskary. To bardzo dobra alternatywa dla metod polegających na doklejaniu sztucznych włosków. Mniej obciąża, daje naturalny efekt i pozytywnie wpływa na stan rzęs. Zabieg zaleca się w szczególności osobom, które mają krótkie, proste rzęsy i chcą podkręcić oraz pogrubić je w naturalny sposób. Wyjaśniamy na czym polegają lifting i laminacja rzęs, jakie dają efekty i kto może z nich skorzystać.

Co to jest lifting rzęs?

Lifting rzęs to niechirurgiczny i nieinwazyjny zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Jego efektem są naturalnie podkreślone oraz optycznie pogrubione i podkręcone rzęsy. Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia, odtłuszczenia i zabezpieczenia okolic oczu. Następnie w celu naciągnięcia i podkręcenia rzęsy zawijane są na mały silikonowy wałeczek. Jego rozmiar dobrany jest do ich długości. W kolejnym etapie na rzęsy nakładany jest specjalny preparat otwierający łuski włosów, dzięki czemu są one łatwiejsze w modelowaniu. Kolejnym krokiem jest nałożenie produktu, który zamyka łuski włosów, tym samym utrwalając je w pozycji, w której się znajdują. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu podkręconych rzęs, tak jak po użyciu zalotki. Na tym kończy się etap liftingu i rozpoczyna się laminacja.

lifting rzęs

Co to jest laminacja rzęs?

Po zakończeniu liftingu na rzęsy nakładany jest preparat odżywiający, który optycznie je pogrubia i lekko wydłuża. W tym celu używa się olejku keratynowego bogatego w proteiny zboża, soi i keratyny. Bogactwo wartości odżywczych sprawia, że rzęsy nie tylko lepiej prezentują się na zewnątrz, ale poprawie ulega również ich kondycja i struktura wewnętrzna. Po wykonanym liftingu włoski są bardziej chłonne, dlatego dzięki laminacji można je intensywnie odżywić. Na końcu nakładany jest produkt, który wzmacnia koloryt rzęs.

Lifting i laminacja rzęs – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Lifting i laminacja rzęs świetnie sprawdzą się u osób z krótkimi i prostymi rzęsami, ponieważ pozwolą w naturalny sposób podkreślić spojrzenie. Mogą skorzystać z niego także te osoby, u których rzęsy rosną w dół, bo lifting podniesie i podkręci włoski. Docenią go także osoby, które chcą pogrubić naturalne rzęsy, ale nie chcą ingerować w nie sztucznymi metodami. Zabieg oprócz poprawy wyglądu rzęs pozwala je również odżywić, dlatego mogą skorzystać z niego osoby, które borykają się z osłabionymi i zniszczonymi rzęsami. Efekt po zabiegu utrzymuje się do dwóch miesięcy.

Lifting i laminacja rzęs – przeciwwskazania

Mimo, że zabieg jest nieinwazyjny istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Powinny unikać go osoby z alergicznymi chorobami oczu, jęczmieniem na powiece, zapaleniem spojówek czy opryszczką. Nie powinno wykonywać się go także podczas chemioterapii oraz podczas ciąży i karmienia piersią. Szkła kontaktowe nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, ale należy zdjąć je przed jego rozpoczęciem. Ponadto, do 48 godzin po wykonaniu liftingu i laminacji rzęs nie należy moczyć rzęs, korzystać z sauny i basenu, kąpać się w słonej wodzie, nosić soczewek oraz nakładać maskary i innych kosmetyków do pielęgnacji.

Zachęcamy do zapisu na zabieg liftingu i laminacji rzęs: Link


Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.