Opadające policzki – jak usunąć ,,chomiki” i poprawić owal twarzy? - Beautymedica Katowice

Opadające policzki – jak usunąć ,,chomiki” i poprawić owal twarzy?

Opadające policzki – jak usunąć ,,chomiki” i poprawić owal twarzy?

Wraz z upływającym czasem skóra na twarzy ulega procesom starzenia, a razem z pojawiającymi się zmarszczkami zanika także jej naturalny kontur. Utrata elastyczności sprawia, że skóra w dolnej części twarzy opada, tworząc tzw. chomiki. Przez to wydaje się ona starsza, bardziej zmęczona i szersza. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oferująca wiele zabiegów, które pozwalają zniwelować opadające policzki.

Przyczyny opadających policzków

Głównym czynnikiem, który wpływa na powstanie ,,chomików” jest wiek. Skóra zaczyna starzeć się już od około 25 roku życia i wraz z upływem lat traci swoją jędrność i elastyczność. Działanie grawitacji sprawia, że z czasem staje się ona rozciągnięta i obwisła, a tkanka tłuszczowa zaczyna przesuwać się w dół. Dodatkowo, z wiekiem maleje wielkość zgryzu, a warstwa mięśniowo-powięziowa traci swoją elastyczność. To wszystko wpływa na powstanie efektu opadających policzków, które pojawiają się najczęściej pomiędzy czwartą a piątą dekadą życia. Trójkąt młodości, który do tej pory zwężał się od góry w kierunku brody zmienia swój kierunek. Dolna część twarzy ulega poszerzeniu w wyniku nadmiaru opadającej skóry w okolicach żuchwy. Mimo że „chomiki” są naturalnym procesem i wynikają ze starzenia się skóry to istnieją czynniki, które mogą przyspieszać ich powstanie.

Ekspozycja twarzy na promieniowanie UV

Mocna ekspozycja na promieniowanie UV bez zabezpieczenia skóry kremami z filtrem znacząco przyspiesza starzenie się skóry. Promienie słoneczne prowadzą do degradacji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry. Dlatego warto przez cały rok stosować kosmetyki z filtrem SPF.

Nikotyna

Zawarta w dymie papierosowym nikotyna negatywnie wpływa na syntezę białek strukturalnych skóry. U palaczy ryzyko powstawania pierwszych zmarszczek i przebarwień jest dużo większe niż u osób niepalących. Dodatkowo nikotyna sprawia, że skóra staje się matowa, pozbawiona blasku i elastyczności.

Niewłaściwa pielęgnacja twarzy

Na to w jakim tempie starzeje się twarz mają wpływ również codzienne nawyki pielęgnacyjne. Bardzo ważne jest, aby zmyć makijaż i dokładnie umyć twarz codziennie rano i wieczorem. Warto stosować też kremy nawilżające, które poprawią kondycję skóry.

Jak pozbyć się opadających policzków?

Opadające policzki są sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje zabiegi, które dają szansę na zniwelowanie tego problemu.

Liftingujące nici PDO

Nici PDO to monowłókna wykonane z polidioksanonu, czyli substancji, która całkowicie wchłania się w ludzkich tkankach. Badania kliniczne wykazały, że nici PDO stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, czyli substancji odpowiadających za elastyczność i wytrzymałość tkanek. Oprócz tego nici PDO stanowią swoiste rusztowanie dla tkanek skóry. Dzięki swoim funkcjom idealnie nadają się one do liftingu twarzy, szyi czy dekoltu. Cechują się bardzo dużym bezpieczeństwem i umożliwiają uzyskanie efektu podobnego doz zabiegu chirurgicznego.

Wolumetria twarzy

Innym zabiegiem umożliwiającym modelowanie policzków jest wolumetria twarzy. Polega ona na korekcji objętości tkanek miękkich twarzy i przywróceniu jej w miejscach, w których nastąpiło zmniejszenie ilości tkanki podskórnej. Zabieg wykonany jest przy użyciu preparatów wolumetrycznych, które posiadają zdolność do zwiększenia objętości tkanek. Korzystają one z technologii trójwymiarowej kwasu hialuronowego, są znacznie gęstsze od innych wypełniaczy. Co więcej, charakteryzują się one dużą odpornością na działanie wolnych rodników oraz na rozkład enzymatyczny.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna i nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki i twarzy polegająca na wprowadzeniu drogą iniekcji substancji likwidujących komórki tłuszczowe. W efekcie uwolnione tłuszcze przemieszczają się z krwi do wątroby, gdzie rozkładane są w procesie przemiany materii i zostają wydalone z organizmu. Zabieg lipolizy iniekcyjnej pozwala na trwałe i skuteczne usunięcie tkanki tłuszczowej bez ingerencji chirurgicznej.

Hifu V-Max

HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound to technologia działająca w oparciu o fale ultradźwiękowe o wysokim natężeniu. Fale nie uszkadzają skóry, a docierają głębiej do skóry właściwej lub tkanki podskórnej, gdzie stymulują wytwarzanie kolagenu. Mechanizm działania zabiegu pozwala na uzyskanie efektu liftingu bez używania skalpela. Zaletą HIFU jest to, że nie wymaga on rekonwalescencji, z dnia na dzień można wrócić do codziennych obowiązków.

W klinice Beauty Medica każdy zabieg medycyny estetycznej poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, który indywidualnie dobiera procedurę oraz preparaty. Dzięki temu, każdy pacjent może osiągnąć najlepsze możliwe dla siebie rezultaty.


Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.