Peelingi chemiczne – rodzaje i zalecenia - Beautymedica Katowice

Peelingi chemiczne – rodzaje i zalecenia

Peelingi chemiczne – rodzaje i zalecenia

Peelingi chemiczne dają wiele możliwości w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości skórnych. Pomagają również w walce z oznakami starzenia się skóry i pozwalają na jej odżywienie. Do najbardziej popularnych problemów, na które sposobem może być peeling chemiczny należy zaliczyć trądzik oraz nadmierną produkcję sebum. Prawidłowo dobrany peeling chemiczny może przynieść naprawdę spektakularne rezultaty. Ważne jest jednak, aby dostosować zawarte w nim składniki aktywne do efektów, które chce uzyskać pacjent.

Podział peelingów

Peelingi można sklasyfikować w oparciu o metodę złuszczania, rodzaj substancji przeznaczonej do złuszczania oraz w zależności od głębokości, do jakiej dociera składnik aktywny. W pierwszej kategorii można wymienić peeling mechaniczny, który wykonuje się z zastosowaniem substancji ścierających, peeling fizyczny robiony z zastosowaniem lasera czy zamrażaniem ciekłym azotem oraz peeling chemiczny polegający na stosowaniu związków chemicznych, które posiadają właściwości złuszczające.

Rodzaje peelingów chemicznych

Peeling kwasem salicylowym

Kwas salicylowy to związek występujący naturalnie w przyrodzie. Pozyskuje się go z kory wierzby, drzewa różanego, malin, liści brzozy, kwiatów rumianku, kory topoli oraz olejków eterycznych. Jest spokrewniony z aspiryną i wykazuje podobne do niej działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Kwas salicylowy rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego ma zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb mieszków włosowych.  Działa oczyszczająco usuwając wszelkie zanieczyszczenia i zaskórniki. Zwęża pory i reguluje wydzielanie sebum. Wyrównuje strukturę skóry, dzięki czemu umożliwia zredukowanie blizn potrądzikowych. Peeling kwasem salicylowym jest zalecany w przypadku problemów z trądzikiem pospolitym, przy zapaleniu mieszków włosowych, łojotoku, fotostarzeniu i przebarwieniach. Peeling kwasem migdałowym

Peeling kwasem migdałowym

Kwas migdałowy należy do organicznych związków chemicznych alfa-hydroksykwasów. Pozyskuje się go z wiśni, moreli oraz gorzkich migdałów. Jego działanie polega na rozluźnieniu połączeń międzykomórkowych, co pozwala na złuszczenie zrogowaciałych komórek i zwiększenie zdolności absorbcji skóry. Kwas migdałowy posiada największą masę cząsteczkową wśród AHA, przez co wykazuje łagodniejsze działanie niż inne kwasy, dlatego jest odpowiedni także do cery wrażliwej. Kwas migdałowy reguluje odnowę komórkową, działa przeciwzmarszczkowo, rozjaśnia koloryt skóry i wpływa na produkcję kwasu hialuronowego. Wykazuje także silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, przez co łagodzi stany zapalne skóry i zmiany trądzikowe.

Peeling dyniowy Dermaquest

Peeling dyniowy to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do skóry problematycznej z nawracającym trądzikiem oraz łojotokiem. Polecany jest on także do skóry dojrzałej z oznakami starzenia. Wyciąg z dyni jest bogaty w witaminy C, B1, B2, B6 i PP oraz beta-karoten, który w wysokim stężeniu ulega przemianie do kwasu retinowego, który reguluje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza stany zapalne skóry. Aktywna witamina A wspomaga tworzenie nowych włókien kolagenowych. Peeling dyniowy zawiera w składzie również kwas glikolowy, mlekowy oraz salicylowy.

Peeling PQ Age

Peeling PQ Age to zabieg ujędrniająco-liftingujący przeznaczony dla osób, które chcą przywrócić skórze jędrność, wygładzić ją, zredukować zmarszczki, blizny, przebarwienia i zaskórniki. Formuła peelingu oparta jest na połączeniu kilku składników wywołujących silną reakcję regeneracyjną: kwasu trójchlorooctowego (TCA), kwasu kojowego oraz koenzymu Q10. Peeling stymuluje głębokie warstwy skóry bez naruszania jej powierzchni i podrażniania naskórka. W efekcie pozwala uzyskać gładką, rozjaśnioną i odmłodzoną skórę.


Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.