Stymulatory tkankowe – które są najlepsze dla Twojej skóry? - Beautymedica Katowice

Stymulatory tkankowe – które są najlepsze dla Twojej skóry?

Stymulatory tkankowe – które są najlepsze dla Twojej skóry?

Skóra wraz z wiekiem zmienia swoją strukturę. Jest to spowodowane zarówno procesami zachodzącymi w starzejącym się organizmie, jak i czynnikami zewnętrznymi takimi jak promieniowanie UVA i UVB. Chcąc cieszyć się piękną i jędrną skórą przez długi czas warto już od młodego wieku korzystać z zabiegów anti-aging, które oferuje medycyna estetyczna. Odkrycia naukowe i coraz większy zasób wiedzy jaką dysponujemy sprawiają, że możemy korzystać z innowacyjnych i co najważniejsze bezinwazyjnych sposobów, które powodują, że skóra starzeje się w wolniejszym tempie. Jedną z metod cieszących się coraz większą popularnością i zainteresowaniem są stymulatory tkankowe, które pozwalają na uzyskanie jędrnej, nawilżonej i młodej skóry. Ich zaletą jest fakt, że w żaden sposób nie ingerują w naturalne rysy twarzy. Wyjaśniamy na czym polega działanie stymulatorów tkankowych i jak wybrać odpowiednie dla swojej skóry.

Dives Polifil Strong

Jak starzeje się twarz?

Wraz z wiekiem twarz zmienia swój wygląd. Proces starzenia obejmuje skórę, kości, mięśnie, więzadła i tkankę tłuszczową. Zmniejsza się masa struktur podporowych, tkanka tłuszczowa zanika w głębokich warstwach, a pojawia się w powierzchownych, szczególnie przy fałdach nosowo-wargowych. To z kolei powoduje efekt opadania policzków. Mięśnie zmniejszają swoją objętość, a skóra, która ma mniej kolagenu niż do tej pory i nie jest też już tak jędrna. Jak widać, cały proces jest złożony i nie ma jednej recepty na to, aby przywrócić młody wygląd twarzy. Istnieją jednak sposoby, które mogą zatrzymać efekt starzenia.

Jak działają stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane do odbudowy struktury skóry. Stymulują komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny, poprawiając w ten sposób jędrność i gęstość skóry. Grupa preparatów stymulujących jest duża, a każdy z nich działa w nieco inny sposób. Różnią się między sobą rodzajem substancji czynnej, mechanizmem działania czy techniką iniekcji. Dlatego każdy z nich należy dobrać indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Jak wybrać odpowiedni stymulator tkankowy?

Wyróżniamy różne rodzaje stymulatorów tkankowych:

  • Preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które wpływają na zmianę jakości skóry.
  • Preparaty na bazie aminokwasów połączone z nieusieciowionym kwasem hialuronowym, które wspomagają syntezę nowych włókien kolagenowych i regenerują macierz pozakomórkową.
  • Preparaty na bazie polinukleotydów, które wiążą cząsteczki wody, zapewniając skórze odpowiednie nawilżenie, redukują wolne rodniki i pobudzają wzrost fibroblastów. Są odpowiednie dla skóry odwodnionej, narażonej na stres oksydacyjny, z widocznymi oznakami starzenia czy nierównym kolorytem.
  • Preparaty na bazie kwasu polimlekowego, które silnie stymulują fibroblasty powodując długotrwałe wytwarzanie nowego kolagenu i odbudowę trójwymiarowej liftingu.

Każdy stymulator posiada inny schemat działania, dlatego wraz ze specjalistą należy przeanalizować potrzeby skóry i na tej podstawie dokonać wyboru odpowiedniej substancji.


Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.