5 najlepszych zabiegów na modelowanie sylwetki - Beautymedica Katowice

5 najlepszych zabiegów na modelowanie sylwetki

5 najlepszych zabiegów na modelowanie sylwetki

Nadmiar tkanki tłuszczowej to zmartwienie wielu osób. Podstawą utrzymania dobrej kondycji organizmu oraz zdrowia jest aktywność fizyczna i zbilansowana dieta. Jednak pozbycie się tkanki tłuszczowej z najbardziej newralgicznych obszarów ciała często jest bardziej problematyczne niż może się wydawać. Wtedy warto wspomóc się nowoczesnymi zabiegami medycyny estetycznej, które pomogą wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę. Podpowiadamy, z których zabiegów warto skorzystać.

  1. Endermologia – na czym polega zabieg?

Zabieg endermologii polega na wykonaniu dynamicznego masażu mechanicznego za pomocą urządzenia z dwiema głowicami, które wsysają fałd skórny i w ten sposób stymulują komórki skóry do produkcji kolagenu. Endermologia w połączeniu ze zbilansowaną dietą, aktywnością fizyczną i piciem dużej ilości wody pomaga zredukować tkankę tłuszczową, zmniejszyć cellulit i rozstępy oraz ujędrnić skórę. Endermologia sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na poprawie kondycji skóry, wyszczupleniu sylwetki czy pozbyciu się cellulitu i rozstępów.

  • Mezoterapia igłowa – jakie daje efekty?

Mezoterapia igłowa to śródskórne lub podskórne podanie składników aktywnych drogą iniekcji. Nakłucia wykonane podczas zabiegu stymulują regenerację i odbudowę tkanek. Działanie mezoterapii igłowej jest zależne od podanego preparatu. Nieusieciowiony kwas hialuronowy pozwala nawilżyć skórę, a koktajl witaminowy sprawia, że staje się ona promienna i pełna blasku. Mezoterapia jest polecana osobom, które zmagają się z przesuszoną, zmęczoną i odwodnioną skórą. Warto wykonać ją szczególnie po sezonie letnim, w którym skóra najbardziej narażona jest na działanie promieni słonecznych, ponieważ mezoterapia jest w stanie zatrzymać proces fotostarzenia.

  • Kriolipoza na redukcję tkanki tłuszczowej

Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów wyszczuplających ciało jest kriolipoza. Pozwala zredukować tkankę tłuszczową w obszarze zabiegowym o około 25-45%. Taki efekt jest możliwy do uzyskania dzięki działaniu niskiej temperatury. Na skutek silnego schłodzenia komórki tłuszczowe rozpadają się w procesie lipozy, a następnie są wydalane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Z racji tego, że duża część komórek tłuszczowych jest wydalana z organizmu przez wątrobę, tydzień przed zabiegiem należy stosować lekkostrawną dietę, a 2-3 dni przed należy nawadniać organizm.

  • Karboksyterapia – jakie efekty pozwala uzyskać?

Karboksyterapia to małoinwazyjny zabieg wykonywany z użyciem dwutlenku węgla. Drogą iniekcji jest on wstrzykiwany w tkanki podskórne, gdzie zostaje wchłonięty na głębokość nawet 10 mm. Przez co rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa przepływ tlenu i substancji odżywczych w krwi oraz poprawia metabolizm i usprawnia drenaż limfatyczny. Na skutek tego organizm wytwarza więcej kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrną i gładką skórę. Karboksyterapia jest zalecana dla osób, które chcą pozbyć się rozstępów, zniwelować cellulit czy blizny, zredukować tkankę tłuszczową i ujędrnić skórę.

  • Zabieg z wykorzystaniem radiofrekwencji

Zabieg RF wykorzystuje fale radiowe, czyli promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości od 3 HZ do 3 THz, pod wpływem którego w tkankach wytwarza się endogenne ciepło. Działanie zewnętrznego, zmiennego pola elektromagnetycznego powoduje ruch jonów w tkance. Poruszające cząsteczki ocierają się o siebie wywołując emisję ciepła, które powoduje skrócenie i zagęszczenie kolagenu oraz wytworzenie go na nowo. Zabieg z wykorzystaniem radiofrekwencji jest zalecany m.in. dla osób, które chcą zlikwidować blizny, pozbyć się trądziku i rozstępów, ujędrnić skórę i spłycić głębokie zmarszczki.


Tagi:
Beauty medica
Umów bezpłatną konsultację

+32 307 18 18

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami.
Zostaw nr telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.